Zapraszamy do nowego serwisu funduszeue

Mała Pożyczka o wartości do 250 tys. zł, adresowana jest do mikro- i małych przedsiębiorstw (zatrudniających nie więcej niż 50 osób) realizujących przedsięwzięcia rozwojowe na terenie województwa pomorskiego z wyłączeniem części Obszaru Metropolitalnego Gdańska-Gdyni-Sopotu, tj. gmin miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Jastarnia, Pruszcz Gdański, Puck, Reda, Rumia, Tczew, Wejherowo, Władysławowo oraz gmin: Cedry Wielkie, Kartuzy, Kolbudy, Kosakowo, Luzino, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Przodkowo, Puck, Somonino, Stegna, Suchy Dąb, Szemud, Tczew, Trąbki Wielkie, Wejherowo oraz Żukowo.

Pożyczka może być przeznaczona wyłącznie na cele inwestycyjne lub inwestycyjno-obrotowe przyczyniające się do rozwoju przedsiębiorstwa, przy czym finansowanie kapitału obrotowego jest możliwe maksymalnie do 20% wartości Jednostkowej Pożyczki.

Maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi 60 miesięcy.

Mała Pożyczka udzielana przez pośrednika finansowego może być oprocentowana na warunkach rynkowych lub na zasadach korzystniejszych niż rynkowe, jednakże wyłącznie w przypadku podmiotów typu Start-up.

Na podstawie ogłoszonego przez Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. postępowania w zakresie wyboru pośredników finansowych w celu wdrożenia i zarządzania ww. instrumentem finansowym, wybrani zostali:

  • Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o.
  • Towarzystwo Rozwoju Powiśla
  • Polska Fundacja Przedsiębiorczości
  • Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A.
  • Kaszubski Fundusz Przedsiębiorczości S.A.

Ww. pośrednicy finansowi zakończyli budowę portfeli i nabór wniosków na Małą Pożyczkę.