Dwudniowe warsztaty z zakresu diagnozy i delimitacji obszaru zdegradowanego – 14-15.04.2022 r.
Zespół ds. rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zaprasza przedstawicieli gmin miejskich i miejsko-wiejskich z terenu województwa pomorskiego do udziału w warsztatach dotyczących diagnozy i delimitacji obszarów zdegradowanych. Warsztaty zostaną przeprowadzone w formie spotkań stacjonarnych, podczas których eksperci omówią rolę wymienionych elementów w procesie rewitalizacji.
Docelowo zaplanowano dwa dwudniowe warsztaty z ww. tematyki dla dwóch grup uczestników. Podczas każdego z warsztatów zostanie zrealizowany ten sam program. Warsztaty dla grupy II zostaną zrealizowane w drugiej połowie roku 2022. Poniżej szczegóły dotyczące spotkania dla grupy I.
Cel warsztatów:
Celem warsztatów jest przygotowanie przedstawicieli gmin miejskich lub miejsko-wiejskich z terenu województwa pomorskiego do opracowania lub aktualizacji diagnozy i delimitacji obszaru zdegradowanego. W warsztatach będą mogli brać udział przedstawiciele gmin, pracownicy Urzędów Miast i gminnych jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele podmiotów współpracujących z gminami na etapie zbierania danych.
Zakres tematyczny warsztatów uwzględnia podstawowe pojęcia dotyczące diagnozy i delimitacji obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji oraz związane z tym podejmowanie uchwał, a także niezbędne procedury takie jak przygotowanie analizy wskaźnikowej, wyznaczanie jednostek urbanistycznych w gminie, czy też analiza zróżnicowania natężenia zjawisk kryzysowych na obszarze gminy. Zagadnienia omówione zostaną pod kątem dobrych i złych praktyk oraz najczęściej popełnianych błędów podczas wyznaczania obszaru rewitalizacji.
Warsztaty obejmują też ćwiczenia praktyczne przybliżające proces diagnozy i delimitacji.
Termin i miejsce warsztatów:
14 kwietnia br. (czwartek): godz. 10:00-16:00,
15 kwietnia br. (piątek): godz. 9:00-15:00
Hotel Fahrenheit, ul. Grodzka 19, 80-841 Gdańsk
W trakcie warsztatów Organizator zapewnia przerwę kawową i obiad w formie bufetu.
Uwaga: Organizator nie zapewnia noclegu.
Warunki uczestnictwa w warsztatach:
Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego „Weź udział” i potwierdzenie udziału poprzez link aktywacyjny przesłany na adres e-mail podany przy rejestracji, przy czym samo wykonanie ww. kroków nie oznacza automatycznego udziału w warsztatach.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wynikającą z charakteru warsztatów w przypadku dużej liczby zgłoszeń dopuszcza się ograniczenie liczby uczestników do dwóch osób z każdej instytucji. Organizator poinformuje osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach w formie e-mail.
Maksymalna liczba uczestników wynosi 25 osób.
Terminy zgłoszeń:
Interaktywny formularz zgłoszeniowy należy wypełnić w terminie do 8 kwietnia 2022 roku.
Forma warsztatów:
Warsztaty zostaną zorganizowane w formie stacjonarnej.
Prowadzący:
Katarzyna Spadło – Instytut Rozwoju Miast i Regionów,
Edyta Tomczyk – Instytut Rozwoju Miast i Regionów .
Umowa na przeprowadzenie warsztatów zawarta została z firmą Adept Sp. z o.o. Sp. k.
W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz sprawną obsługę spotkania.
Rejestracja i udział w warsztatach są jednoznaczne z wyrażeniem przez uczestnika zgody na rozpowszechnianie jego wizerunku utrwalonego podczas wydarzenia.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Spotkanie odbywa się w ramach realizowanego przez Województwo pomorskie zadania polegającego na wzmacnianiu zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:
- Magdalena Kaniewska, e-mail: m.kaniewska@pomorskie.eu, tel. 58 32 68 138
- Agnieszka Parkot, e-mail: a.parkot@pomorskie.eu, tel. 58 32 68 155
- Aleksandra Luter, e-mail: a.luter@pomorskie.eu, tel. 58 32 68 454