Chyba każdy z nas dostrzega zmiany, jakie w ostatnim czasie zaszły w województwie pomorskim. Nowe drogi ułatwiające przemieszczanie się, odnowione budynki, w których przeprowadzono rewitalizację, nowoczesny sprzęt w pomorskich szpitalach, nowe trasy rowerowe i kajakowe – to tylko niektóre z projektów zrealizowanych dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

1 października br. ruszyła tegoroczna kampania informacyjno-promocyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki kampanii poznacie efekty wsparcia płynącego z Funduszy Europejskich, z którego z pewnością nie raz mieliście okazję skorzystać. Może właśnie teraz jedziecie nową trasą rowerową, która powstałą dzięki unijnemu dofinansowaniu lub zdobywacie nowe umiejętności podczas szkolenia z unijnego projektu?. O źródle finansowania projektu mówią nie tylko tablice informacyjne i pamiątkowe, które możecie spotkać w kluczowym punkcie inwestycji. To przede wszystkim setki projektów zauważalne w naszym województwie, z których korzystamy na co dzień.

 

na zdjęciu grafika rysunkowa przedstawiająca napis promujący kampanią 100 złotych na sekundę

Kampania Informacyjna programu regionalnego

O efektach „współpracy” Unii z Samorządem Województwa Pomorskiego i Beneficjentami chcemy mówić głośno. By dotrzeć do Was jak najszerzej, prowadzić będziemy działania promocyjne w Internecie, prasie, w rozgłośniach radiowych oraz „w terenie”.
W województwie pomorskim będziecie mogli zauważyć podświetlone plakaty w wiatach przystankowych (tzw. citylighty), plakaty informacyjne w gablotach na peronach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i PKP Szybkiej Kolei Miejskiej Trójmiasto oraz na ekranach wizyjnych komunikacji miejskiej i w szpitalach. Dodatkowo, oznaczone zostały autobusy i autokary poruszające się po całym województwie pomorskim.
Nasze reklamy znajdziecie również w piątkowych wydaniach Dziennika Bałtyckiego, a także na naszym Facebooku i Instagramie „Pomorskie w Unii”. W mediach społecznościowych będziemy również regularnie prezentować projekty, które powstały na terenie Pomorza dzięki wsparciu unijnemu.

Konkurs filmowy #Nakręćsięnanakręcanie

We wrześniu, w ramach kampanii, przeprowadziliśmy konkurs filmowy pod nazwą  #Nakręćsięnanakręcanie – „100 złotych na sekundę” promujący efekty wsparcia Funduszy Europejskich na Pomorzu, w tym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Materiały, które przyjmowaliśmy do 28 września br. to spojrzenie mieszkańców naszego regionu na zmieniającą się rzeczywistość przy współudziale środków unijnych. Już wkrótce poznamy zwycięzców konkursu, dla których przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne. Najlepsze filmy ukażą się na naszych stronach na Facebooku, Instagramie i na Youtubie.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat kampanii i Funduszach Europejskich śledźcie nasze strony RPO WP, FB Pomorskie w Unii, Instagram i dopiszcie się do naszego Newslettera

Monika Grochulska/Martyna Sawicka