Wszyscy dostrzegamy zmiany, jakie zaszły na Pomorzu dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich. Od 2004 roku pozyskaliśmy blisko 50 mld zł, dzięki którym zrealizowaliśmy prawie 40 tysięcy projektów. To środki zainwestowane m.in. w nowe drogi, linie kolejowe, pociągi, nowoczesne budynki szpitali i specjalistyczny sprzęt, rewitalizacje miast, edukację oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników i osób bezrobotnych. Również przedsiębiorcy skorzystali ze wsparcia na wzrost konkurencyjności, rozwój innowacji lub zwiększenie eksportu towarów lub usług. 

11 października br. ruszyła tegoroczna kampania informacyjno-promocyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Chcemy pokazać Wam jak w przeciągu minionych lat 2014-2020 Pomorze skorzystało na obecności w Unii Europejskiej. 
Nasze działania promocyjne przeprowadzimy w radio, w Internecie oraz na terenie całego Pomorza. Zauważycie podświetlone plakaty w wiatach przystankowych, plakaty informacyjne w gablotach na peronach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i PKP Szybkiej Kolei Miejskiej Trójmiasto oraz dedykowane plansze na ekranach wizyjnych komunikacji miejskiej i w szpitalach. Dodatkowo, specjalnie oznaczone autobusy i autokary jeździć będą po całym naszym województwie. 

Plakat kampanii RPO w 2021 roku. Ręka trzyma zdjęcia z wybranymi projektami. Napis: "Masz możliwości pod ręką. Pomorskie" oraz 8,2 mld zł z Funduszy Europejskich na poprawę jakości życia mieszkańców i rozwój Pomorza

Informacje o wsparciu unijnym na Pomorzu znajdziecie również na naszym Facebooku i Instagramie „Pomorskie w Unii”. Tu również  będziemy regularnie prezentować projekty, które powstały na terenie Pomorza dzięki Funduszom Europejskim. 

Przykładowe grafiki na FB

Spoty filmowe i radiowe

Już dziś możecie obejrzeć spot filmowy promujący tegoroczną kampanię programu regionalnego „Masz możliwości pod ręką. Pomorskie”

Spot 45 sekundowy:


Spot 30 sekundowy: 

Spot 15 sekundowy:

Od 2 do 30 listopada br. w 9 radiostacjach (Radio Gdańsk, Radio Eska, Radio Kaszebe, Radio Złote Przeboje, Radio Weekend, Radio RMF MAXX Pomorze, Radio RMF MAXX Trójmiasto, Radio Pogoda i Radio Plus Gdańsk) emitowany będzie spot radiowy kampanii „Masz możliwości pod ręką. Pomorskie”. 

Spot radiowy 45 sek  

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat kampanii i Funduszach Europejskich, śledźcie nas na Facebooku i Instagramie oraz zaglądajcie co miesiąc do nowej odsłony naszego Raportu z realizacji RPO WP 2014-2020 .

Martyna Sawicka, Referat Informacji, Departament Programów Regionalnych