Zapraszamy do nowego serwisu funduszeue

Informacje o projekcie
Tytuł projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe - szlak Górnej Słupi
Beneficjent Gmina Sulęczyno
Program Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020
Źródło finansowania z UE Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Miejsce realizacji Gmina Sulęczyno
Całkowita wartość 4 473 562,29
Dofinansowanie UE 3 318 162,01

Opis projektu

Pomorskie Szlaki Kajakowe – szlak Górnej Słupi

 

Przedmiotem projektu jest poprawa atrakcyjności turystycznej szlaku kajakowego górnej Słupi.

Zadanie realizowane jest przez Gminę Sulęczyno w partnerstwie z Gminami: Czarna Dąbrówka, Kołczygłowy, Parchowo, Sierakowice, Tuchomie oraz przedsiębiorstwem KAJAKI  Rolbiecki Tomasz.

Przedsięwzięcie polega na zagospodarowaniu 93 km szlaków turystyki kajakowej na obszarze górnej Słupi, obejmujących szlak Słupi oraz jej dopływu – Kamienicy, które przewiduje cztery grupy zadań:

a. zagospodarowanie szlaków w infrastrukturę wodną poprzez stworzenie 11 szt. obiektów publicznej infrastruktury turystycznej,

b. kompleksowe oznakowanie szlaków w znaki wodne oraz znaki lądowe,

c. zakup 5 szt. łodzi żaglowych na potrzeby edukacji dzieci i młodzieży dla Gminy Sierakowice,

d. kompleksową promocję tworzonego produktu turystycznego.

W ramach zagospodarowania szlaków w infrastrukturę turystyczną na terenie gmin zrealizowano następujące obiekty:

Gmina Sulęczyno:

  1. Przystań kajakowa nad jeziorem Węgorzyno w miejscowości Sulęczyno –  w ramach zadania wybudowana została wiata piknikowa, miejsce do wodowania kajaków (slip, nabrzeże, pomost pływający), toaleta, parking oraz mała architektura (tablica informacyjna, kosze, stojak na rowery, ławki, oświetlenie).
  2. Przystań kajakowa Centrum w miejscowości Sulęczyno – w ramach zadania wybudowana została wiata piknikowa, miejsce do wodowania kajaków (pomost), toaleta oraz mała architektura (tablica informacyjna, kosze, stojak na rowery, ławki, oświetlenie)
  3. Przenoska przed jeziorem Węgorzyno w miejscowości Żakowo – w ramach zadania powstały dwa pomosty wraz z elementami małej infrastruktury.

Gmina Sierakowice:

  1. Przystań kajakowo-żeglarska w miejscowości Gowidlino – w ramach inwestycji powstał obiekt z zapleczem sanitarnym,   pomost stały, slip,  droga dojazdowa do przystani i kąpieliska, zatoka postojowa z parkingiem wraz z elementami  małej architektury (wiaty, ławostoły, palenisko, kosze na śmieci, suszarki do kajaków, ogrodzenie terenu, tablice informacyjno-promocyjne).

Gmina Parchowo:

  1. Przystań kajakowa nad jeziorem Żukowskim  w miejscowości Żukówko –  realizacja zadania polegała na wykonaniu wiaty drewnianej, drogi dojazdowej,  miejsc postojowych wraz z elementami małej architektury (stoły i ławy, miejsce do biwakowania, miejsce na ognisko z paleniskiem z cegły klinkierowej, stojaki do suszenia kajaków, WC, kosze na  śmieci, tablice informacyjno-promocyjne).

Gmina Tuchomie:

  1. Przystań kajakowa w miejscowości Tuchomie – Tuchomie basen – w ramach zadania zostały urządzone ciągi pieszo-rowerowe i rowerowe, miejsce do wodowania kajaków, miejsce na pole namiotowe,  powstał budynek socjalny wraz z pomieszczeniem  magazynowym wraz z elementami małej architektury (zadaszone ławki, ławostoły, stojaki na rowery, stojaki do kajaków,  lampy parkowe, ogrodzenie, przyłącze wod-kan, przyłącze elektryczne, kosze na  śmieci, tablice informacyjno-promocyjne).
  2. Przystań kajakowa w miejscowości Modrzejewo – Izba Regionalna w Modrzejewie – na przystani znajduje się  miejsce do wodowania kajaków, ławostoły, ławki, stojaki na kajaki oraz tablice informacyjno-promocyjne.
  3. Przystań kajakowa w miejscowości Modrzejewo  – Młyn Modrzejewo – w ramach zadania powstało miejsce do wodowania kajaków, zadaszone ławki,  ławostoły, mini-pole namiotowe, stojaki do kajaków,  tablice informacyjno-promocyjne.

Gmina Kołczygłowy:

  1. Przystań kajakowa w miejscowości  Gałąźnia Mała  – w ramach zadania wybudowano drewniany podest, miejsca postojowe oraz wyposażono teren w elementy małej architektury (ławy i stoły,  suszarki do kajaków, miejsce na ognisko, stojaki na rowery, lampy oświetleniowe, kosze na śmieci, ogrodzenie terenu, tablice informacyjno – promocyjne).
  2. Budowa przystani kajakowej i punktu etapowego w Kamieńcu (Barnowo)- realizacja zadania polegała na wyposażeniu przystani w elementy małej architektury (zadaszone ławki i stoły, suszarki do kajaków, podesty i drewniane stopnie, utwardzenie ścieżek, kosze na śmieci, ogrodzenie terenu, tablice informacyjno – promocyjne).

Gmina Czarna Dąbrówka:

  1. Oznakowanie szlaku w obrębie gminy.

Partner prywatny – KAJAKI  Rolbiecki Tomasz:

  1. Przystań kajakowa i pole biwakowe w miejscowości Soszyca – w ramach inwestycji  wybudowano budynek zalecza sanitarnego, drewnianą wiatę, zbiornik bezodpływowy na ścieki, miejsca parkingowe oraz małą architekturę (stojak do suszenia kajaków, miejsce na ognisko z  ławkami  i paleniskiem z cegły klinkierowej, ławostół, kosze na śmieci  tablice informacyjno – promocyjne).