Zapraszamy do nowego serwisu funduszeue

Informacje o projekcie
Tytuł projektu Interaktywny przedszkolak
Beneficjent Gmina Zblewo
Program Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego 2014-2020
Źródło finansowania z UE Europejski Fundusz Społeczny
Miejsce realizacji Gmina Zblewo
Całkowita wartość 1 147 367 zł
Dofinansowanie UE 975 262 zł

Opis projektu

Projekt skierowany był do przedszkolaków, nauczycieli oraz opiekunów dzieci. Stronami, które wzięły udział w programie były ośrodki wychowania przedszkolnego gminy Zblewo, czyli 2 przedszkola i 4 przedszkola. Celem projektu było stworzenie stałych miejsc wychowania przedszkolnego, podniesienie kompetencji nauczycieli, wsparcie dzieci poprzez zajęcia pozaszkolne w celu podniesienia wiedzy, umiejętności i potencjału dydaktycznego, stałe podnoszenie atrakcyjności i efektywności zajęć w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych oraz udzielaniu wsparcia rodzicom.

W ramach projektu przeprowadzono adaptację wnętrza Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytonii w celu zwiększenia liczebności Oddziału Miejskiego Przedszkola w Zblewie. Powiększono jednostkę i utworzono 12 miejsc edukacji przedszkolnej. Oddział został wyposażony w nowe stoły i krzesła, szafki, leżaki, stworzono kąciki tematyczne, zakupiono atrakcyjne pomoce dydaktyczne i zabawki (tablice manipulacyjne, tablice z wykrojami, gry edukacyjne, klocki itp.), Tablice interaktywne. W przebieralni dla dzieci zainstalowano nowe szafki.

Dzieci brały udział w zajęciach rozwojowych, takich jak „Mała robotyka”, „Interaktywny angielski”, „Akademia kreatywnego myślenia”. Uczyli się nowego języka poprzez wiersze, piosenki, rymowanki z wykorzystaniem narzędzi ICT. Ćwiczyli pamięć i koncentrację, angażując się w prostą konstrukcję i budowę pojazdów mechanicznych. Swoje umiejętności w zakresie informatyki i elektroniki rozwijali korzystając z zakupionych w ramach projektu zestawów materiałów dydaktycznych przeznaczonych do zajęć z robotyki oraz tabletów. Natomiast podczas zajęć pod nazwą „Akademia kreatywnego myślenia” dzieci miały możliwość rozwijania swoich zdolności plastycznych, muzycznych i teatralnych. Odkrywali swoje poczucie własnej wartości.

Dzieci zachęcano również do aktywności fizycznej poprzez ćwiczenia fizyczne, gry wykorzystujące różnorodne pomoce korygujące wady postawy. Dzieci potrafiły odróżnić prawidłową i nieprawidłową postawę ciała.

W ramach projektu nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach z zakresu „Mała robotyka”, „Szkoła dla rodziców” oraz w szkoleniu, które nauczyło ich obsługi ICT. Ćwiczyli pamięć i koncentrację, angażując się w prostą konstrukcję i budowę pojazdów mechanicznych. Swoje umiejętności w zakresie informatyki i elektroniki rozwijali korzystając z zakupionych w ramach projektu zestawów materiałów dydaktycznych przeznaczonych do zajęć z robotyki oraz tabletów. Natomiast podczas zajęć pod nazwą „Akademia kreatywnego myślenia” dzieci miały możliwość rozwijania swoich zdolności plastycznych, muzycznych i teatralnych. Odkrywali swoje poczucie własnej wartości. Dzieci zachęcano również do aktywności fizycznej poprzez ćwiczenia fizyczne, gry wykorzystujące różnorodne pomoce korygujące wady postawy.

Dzieci potrafiły odróżnić prawidłową i nieprawidłową postawę ciała. W ramach projektu nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach „Mała robotyka”, „Szkoła dla rodziców” oraz w szkoleniu, które nauczyło ich wykorzystania narzędzi ICT we wczesnej edukacji. Podczas szkoleń pogłębili swoją wiedzę z zakresu informatyki i elektroniki, nabyli umiejętności nauczania podstaw programowania komputerowego, zdobyli wiedzę i umiejętności budowania dobrych relacji nauczyciel-rodzic, a także opanowali umiejętności posługiwania się narzędziami cyfrowymi. wykorzystywane twórczo podczas nauczania. Celem warsztatów „Szkoła dla rodziców” było budowanie właściwych relacji rodzic – dziecko, opartych na wzajemnym szacunku, promowaniu pozytywnych postaw rodzicielskich, wspieraniu lepszego zrozumienia przekazów przekazywanych przez dzieci. Zorganizowano spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami – psychologiem edukacyjnym, psychologiem, logopedą.

Galeria