Rumia to dynamicznie rozwijające się, nowoczesne miasto położone w północnej części aglomeracji trójmiejskiej, przy głównym pomorskim szlaku komunikacyjnym – drodze krajowej nr 6
i magistrali kolejowej – łączącym Gdańsk ze Szczecinem. Administracyjnie Rumia należy do powiatu wejherowskiego i jest jego drugim pod względem wielkości miastem. Obecnie liczba ludności Rumi wynosi ok. 49 tysięcy i od lat charakteryzuje się znaczną dynamiką wzrostową.
Po wyniszczającej okupacji niemieckiej i latach odbudowy z połączenia kilku wsi Stara Rumia, Zagórze, Szmelta, Biała Rzeka, Janowo i Lotnisko powstał nowy organizm miejski. W wyniku scalenia Rumia otrzymała prawa miejskie w roku 1954 r. Jednak do tej pory nie udało się wykształcić układu przestrzennego oraz infrastruktury o charakterze miejskim oraz funkcjonalnym. Rumia z tym niekorzystnym dziedzictwem boryka się do dziś dnia chociażby poprzez brak naturalnego centrum miasta, rynku albo placu/ulicy, które stanowiłyby wizytówkę miasta. Dodatkowo Rumia wobec braku rozmaitych instytucji na terenie miasta, silne uzależniona jest od instytucji ulokowanych w Gdyni i Wejherowie.

Dwa zdjęcia na każdym z nich w pomieszczeniu w budynku niewielka grupa osób uczestniczy w konsultacjach, jedna osoba przestawia zagadnienia reszta osób siedzi na ławkach.

Konsultacje na etapie prac nad delimitacją obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego – Szkoła Podstawowa nr 2 w Rumi przy ul. Sabata 12Dwa zdjęcia na których widać dwukondygnacyjny biały budynek z kolorowym pomalowanym w pionowe paski parterem z dużym napisem Klub Integracji Społecznej